Agrotekstilės nauda daržininkystei


Agrotekstilės nauda daržininkystei

Agrotekstilės produktai naudojami agrokultūroje, sodininkystėje, žuvininkystėje, miškininkystėje. Pagrindiniai kriterijai keliami agrotekstilei yra tvirtumas, tamprumas, atsparumas saulei, oro pralaidumas, bei nepralaidumas tosinėms aplinkos medžiagoms. Taip pat svarbu biologinis suirimas. Visos savybės reikalingos pasėlių auginimui, bei pasėlių nuostolių sumažinimui. Agrotekstilės gamyboje dažniausiai naudojamos austos, neaustos, megztos medžiagos. Jos dažniausiai būna dirbtinės, nes turi daugiau privalumų nei natūralios. Nailonas, poliesteris, polietilenas, vilna pasižymi tvirtumu ir patvarumu, kas svarbu agrokultūroje.

Tamprumas ir tvirtumas yra vienos svarbiausių savybių, nuo kurių priklauso tinklo patvarumas ir ilgaamžiškumas. Agrotekstilės plėvelės yra klojamos iškart kai tik pasėliai būna pasėti į dirvožemį. Todėl agroplėvelės turi atlaikyti saulės spindulių sukeliamą radiaciją bei ultravioletinių spindulių sukeltą radiaciją nuolatos keičiantis aplinkos temperatūrai.
Dažnai pageidaujama agrotekstilės savybė – gebėjimas suirti natūraliai. Vilna, medvilnė yra natūralūs pluoštai, kurie gali suirti gamtoje, tačiau nepasižymi tokiu patvarumu kaip sintetiniai polietileno pluoštai.


Atsparumas trinčiai ir susidėvėjimui svarbus dėl to, kad būtų kuo mažesnė tikimybė atsirasti skylėms ir įtrūkimams, dėl kurių vėliau sugriūtų tekstilės vientisumas. Atsiradus skylėms sunkiau apsaugoti pasėlius nuo kenksmingų aplinkos sąlygų. Svarbi tekstilės savybė yra ir gebėjimas išlaikyti vandenį. Naudojant agrotekstilės produktus svarbu, kad jos dėka būtų galima kuo daugiau vandens išsaugoti dirvožemio paviršiuje. Agrotekstilės plėvelės turi apsaugoti pasėlius nuo vėjo, kenksmingų aplinkos sąlygų, bei užtirkinti palankų mikroklimatą augalams tarp dirvožemio paviršiaus ir agrotekstilinės plėvelės. Palankus mikroklimatas – tai pastovios drėgmės ir temperatūros užtikrinimas augalams. Atliekant šias funkcijas svarbu pasėlius apsaugoti ir nuo kenksmingo mikroorganizmų poveikio, bei smulkių gyvūnų, tokių kaip paukščiai. Greta visų šių savybių, agrotekstilės plėvelės turi būti ypatingai lengvos, kad savo svoriu neslėgtų augalų stiebų ir lapų.


Agrotekstilės produktų naudojimas sumažiną poreikį naudoti trąšas spartesniam augalų auginimui. Naudojant plėveles nuo piktžolių, kenkėjų tai pat sumažėja ir pesticidų, herbicidų poreikis. Ne paslaptis, kad cheminės medžiagos naudojamos naikinti piktžoles, kenkėjus nėra naudingos pasėliams, todėl naudojant agroplėveles jūs pasirenkate saugią ir sveiką išeitį, kaip paskatinti pasėlių augimą be cheminių priemonių.


Daržininkystė, sodininkystė reikalauja nemažai žinių ir tam tikrų pasirinkimų, tad pasirinkę saugius būdus auginti augalus galėsite mėgautis saldžiais rezultatais.

Rekomenduojami produktai


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras