Asmeninės vaiko erdvės svarba


Asmeninės vaiko erdvės svarba


Paklausus bet kurio vaikų psichologo, kiekvienas atsakys, kad vaikui reikia turėti asmeninę savo zoną namuose, kurią jie galėtų laikyti savo nuosava vieta. Jei turite kelis vaikus, ir jie dalijasi kambariais – asmeninės erdvės poreikis tampa dar ryškesnis. Vienas geras dalykas, kurį galite padaryti savo vaikams, kai jie būna jaunesnio amžiaus – suteikti jiems galimybę laiką leisti žaidimų nameliuose. Iš pradžių jums gali atrodyti, kad žaidimų namas tik užims vietą ir neteiks jokios naudos, o galbūt bus ir neįdomus vaikams, tačiau žaidimų nameliai suteikia ne vieną privalumą.


Vienas iš privalumų, kuris yra ypatingai svarbus augančiai asmenybei  - savarankiškumo ugdymas. Jau nuo pirmų metų vaikas pradeda jausti skirtumą tarp savęs ir kitų, suvokia, kad jis yra individas. Tai suvokiant po truputį vystomas nepriklausomybės jausmas. Net jei tai ir reiškia, kad jie jums dažniau sakys „ne“, tuo pačiu metu vystosi ir jų asmeniniai įgūdžiai ir tikrinami galimybių limitai. Todėl ir mažame amžiuje svarbu jiems suteikti savo, privačios erdvės.


Kai vaikai žaidžia jie išnaudoja nemažai savo organizmo energijos. Jei tai vyksta nuolatos, žaidimai namelyje gali tapti reguliaria mankšta. Tai bus tikrai naudingiau nei ištisas dienas sėdėti prie televizoriaus ar įsikibus į planšetę. Jei vaikas nebūna fiziškai aktyvus, einant laikui jo kūnas taps silpnesnis. Tai sukels mažesnį atsparumą ligoms, nes organizmo imuninė sistema bus silpnesnė. Tad, jei norite prisidėti prie vaiko organizmo stiprinimo, žaidimo namelio įsigijimas bus puiki mintis. Vaikui augant didėja fizinės veiklos poreikis. Jei vaikas neturi savo vietos žaidimams, jis gali greit prarasti susidomėjimą ir laiką mieliau leisti prie televizoriaus ar išmaniųjų technologijų. Tad, jei yra galimybių, sukurkite erdvę, kurioje vaikas galės jaukiai užsiimti sau patinkančiais žaidimais.


Žaidimai įtraukia nemažai socialinės veiklos. Jie turi bendrauti ir bendradarbiauti su žaidimų draugais, jei nori pilnai pasidžiaugti žaidimų namelio privalumais. To rezultatas tas, kad gerėja vaiko socialiniai įgūdžiai. Savo žaidimų nameliuose jie gali pasijausti atsakingi patys už savo veiksmus, bei susigalvoti savas bendravimo ir žaidimų taisykles. Savo namuose taisykles  kuriame mes patys, ir jų laikytis prašome ir vaikų. Savo žaidimų kampelyje vaikai gali susigalvoti savų taisyklių ir žaidimų. Kai vaikams suteikiama tam tikra laisvė, jie po truputį mokosi atsakomybės už savo veiksmus.


Yra nemažai būdų žaidimų dėka ugdyti vaikų savarankiškumą, individualumą, o žaidimų nameliai vaikams gali būti viena iš šių pagalbinių priemonių. Juos galime statyti ne tik lauke, bet ir erdvesniuose namuose ar vaiko kambaryje.


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras