Fizinė veikla, tinkanti įvairiausio amžiaus žmonėms


Fizinė veikla, tinkanti įvairiausio amžiaus žmonėms

Niekada nevėlu atkreiti dėmesį į savo sveikatą ir pradėti labiau rūpintis savo kūnu. Vyresniems žmonėms vis sunkiau pradėti rūpintis savo fizine sveikata, nes dažnai vis dar gajus požiūris, jog sportas skirtas jauniems ir atletiškiems žmonėms. Tiesa ta, kad dabar yra didelė įvairovė skirtingų sporto šakų ir fizinių veiklų, ir toje gausybėje kiekvienas gali atrasti sau mieliausią pasirinkimą. Vyresnis amžius nereiškia, jog negalite pradėti rūpintis savo kūnu ir išmėginti naują fizinio aktyvumo sritį. Šiaurietiškas ėjimas kilo iš Skandinavijos šalių ir plinta ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose. Ir mūsų šalies gatvėse ir parkuose vis dažniau matome įvairaus amžiaus žmones žygiuojančius įsitvėrus specialias vaikščiojimo lazdas.

 

Kodėl šiaurietiškas ėjimas tapo toks populiarus? Ši fizinio aktyvumo veikla pasižymi ne vienu privalumu, kurie ir patraukia vis daugiau naujų entuziastų. Pirmiausia, norint užsiimti šia fizine veikla, nereikia didelių investicijų – jūs tiesiog turite įsigyti vaikščiojimo lazdų porą ir leistis į smagų pasivaikščiojimą parko takeliais ir pan. Čia taip pat nereikalinga jokia speciali apranga, tiesiog vilkėkite tai, su kuo jaučiatės patogiai. Šiaurietiškam vaikščiojimui netrukdo ir žvarbus rudens oras ar atšiauri žiema, nes žingsniuoti atsispiriant šiomis lazdomis galima visais metų laikais. Ši fizinio aktyvumo šaka labai tinka vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams, nes nereikalauja jokio fizinio pasiruošimo ir nekelia jokio pavojaus, kaip kitos sporto šakos, kuriose yra gan didelė traumų tikimybė.

 

Palyginus su įprastu vaikščiojimu, šiaurietiško ėjimo metu energija naudojama ne tik žingsniams, bet ir mostams lazdomis bei atsispyrimams. Šio ėjimo metu dirba visas kūnas, ir krūvio gauna ne tik kojos, bet ir stuburas, krūtinės, nugaros, rankų raumenys. Įrodyta, kad šis ėjimo būdas labai naudingas senjorams, nes stabiliai stirpina visą kūną, gerina kraujotaką ir kraujo patekimą į smegenis, didina ištvermę, mažina sąnarių ligų riziką. Ši fizinio aktyvumo rūšis suteikia galimybę daugiau laisvo lauko preleisti gryname ore bet kokiu metų laiku. Tad šia sporto šaka gali užsiimti bet kas, nuo jauniausio iki seniausio, viskas, ko reikia, tik patogios aprangos, avalynės ir specialių vaikščiojimo lazdų. Šios lazdos yra nebrangi investicija ir suteikia galimybę jūsų kūnui gauti daug daugiau naudos nei vaikštant paprastai.  Kokybiškas šiaurietiško ėjimo lazdas rasite ir mūsų internetinėje parduotuvėje už patrauklią kainą, tad jei vis susimąstote, ar verta pradėti užsiimti šia veikla, išvardinti šio ėjimo teikiami privalumai ir patrauklios šiaurietiško ėjimo lazdų kainos jums padės priimti teigiamą sprendimą.


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras