Kalėdų eglutės prasmė


Kalėdų eglutės prasmė

Amžinai žaliuojantis spygliuotis medis tradiciškai pradėtas naudoti jau prieš tūkstančius metų švęsti žiemos šventes tarp pagonių. Dabartiniais laikais spygliuotis medis puošiamas Kalėdų laikotarpiui. Kalėdos siejamos su amžinu Dievo gyvenimu. Nėra tikslios datos, kada Kalėdoms pradėta puošti spygliuočius medžius. Manoma kad Eglutės pirmą kartą pradėtos sieti su Kalėdomis praeitame tūkstantmetyje Šiaurės Europoje. Pagal religiją, Kristus gimė žiemą, jis mūsų religijoje yra nemirtingumo simbolis, kurį pabrėžiame ir pagerbiame kasmet puošdami amžinai žaliuojantį spygliuočių medį. Kalėdų medis gali būti eglė, pušis, kėnis. Tai spygliuočiai medžiai, kurie visais metų laikais nenumeta savo spyglių.


Tikriausiai dauguma pamename kaip vaikystėje puošdavome tikras tėvų parvežtas eglutes, visi namai kvepėdavo mišku, o tai ypač sustiprindavo šventinę nuotaiką. Tikrų eglučių puošimas turi savų privalumų ir trūkumų. Dažniausiai didesnių nepatogumų sukelia kasdien nuo šilumos byrantys spygliai, bei rūpestis, kaip atsikratyti eglute po šventinio laikotarpio. Dabar gyvų eglučių kirtimas ir puošimas dėl savo malonumo nėra labai sveikintinas poelgis.


Šiomis dienomis medžių kirtimas ir jų panaudojimas žmogaus reikmėms yra labai plačiai aptarinėjamas. Dėl žmogaus sukeliamos veiklos, miškai pasaulyje retėja jau ištisus amžius, jų plotai mažėja, o naujai užsodintiems plotams išaugti reikia ne vieno dešimtmečio. Medžiai kertami dėl įvairiausių žmonijos reikmių, didžiausią žalą miškams padaro agro kultūra ir pramonė. Žmogaus rankomis gamta keičiama neatpažįstamai, nors visi žinome, kokią reikšmę mūsų egzistavimui turi  mūsų planetos augalija.


Aplinkos apsaugos problemos šiomis dienomis labai aktualios, o domėjimasis jomis ir aplinkos saugojimas yra kiekvieno piliečio sąmoningumas. Šiukšlių rūšiavimas daugumai mūsų jau tapo kasdienybe, ir dažnas mūsų dažnai pagalvojame, kaip sunaudoti kuo mažiau gamtos išteklių. Žinoma, visose srityse neįmanoma išvengti tam tikrų gamtos išteklių sąnaudų, tačiau Kalėdos nėra ta diena, kuri turi padaryti žalos gamtai bent mūsų namuose.


Jau ne vienerius metus dirbtinės Kalėdų eglutės naudojamos vietoje tikrų spygliuočių puošiant mūsų namus, parduotuvių virtinas, miestų aikštes. Einant metams jos vis dažniau pakeičia tikrus medžius, kurie nenukertami ir gali toliau žaliuoti miškuose. Dirbtinių kalėdinių eglučių gaminimo technologijos einant metams vis tobulėja, o jų naudojimo privalumai tampa tokie svarūs, tad nenuostabu, kad dirbtinis medis vis dažniau atsiduria mūsų namuose šventiniu laikotarpiu.

Rekomenduojami produktai


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras