Mėgaukimės saulės voniomis


Mėgaukimės saulės voniomis

Dauguma žinome, kad kaitinimasis tiesioginiuose saulės spinduliuose suteikia naudos, bet gali sukelti ir žalos. Žinoma, sveikatos apsaugos specialistai tikina, kad niekas mums nekenks, jei viskas daroma su saiku. Informacijos apie saulės spindulių teikiamą naudą ir žalą nesunku rasti ir internete, ir spaudoje. Saulės spindulių nauda ir žala seniai išaiškinta moksliniais tyrimais, įrodymais, tad kiekvienam žmogui, kuris mėgsta džiaugtis saulės voniomis, aktualu, ką mums suteikia saulės spinduliai.

Yra įvairių pozicijų, kurios priešinasi viena kitai apie tai, ar saulė naudinga, ar kenksminga. Galima išgirsti, kaip dažnai akcentuojama saulės žala, kad žmonės tiesiog paniškai pradeda jos vengti. Žinoma, ilgalaikis kaitinimasis saulėje tikrai nerekomenduojamas, tačiau būtina įsidėmėti, kad saulės spinduliai veikia tam tikrus mūsų organizme vykstančius procesus, šitaip suteikdama tam tikros naudos.

Senovėje saulės vonios buvo tam tikros jogos rūšių dalis. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje, buvo tikima, kad saulės vonios padeda išgyti nuo tam tikrų ligų.

Šiandiena mokslininkai yra įrodę, kad ultravioletiniai saulės spinduliai turi ir teigiamą, ir neigiamą poveikį žmogaus organizmui. Tie patys ultravioletiniai spinduliai, kurie gali sukelti įvairias odos ligas, taip pat gali prisidėti ir prie tam tikrų ligų gydymo procesų.

Ne paslaptis, kad saulės šviesa prisideda prie vitamino D gamybos mūsų kūne. Šis vitaminas būtinas mūsų organizmui, pakankamas jo kiekis organizme prisideda prie kaulų, dantų tvirtumo, stiprina imuninę sistemą, prisideda apsaugoje nuo senatvinės demencijos procesų smegenyse, minimalizuoja astmos simptomus. Taip pat  gali nustebinti tai, kad vitaminas D saugo žmogaus organizmą nuo vėžio. Vitamino D trūkumas gali išsivystyti nuo saulės spindulių trūkumo.

Kortizolis yra streso hormonas, o saulės šviesa prisideda prie šio hormono mažinimo mūsų organizmuose. Mėgaujantis saulės voniomis, mažėja šio hormono lygis, todėl sumažėja ir patiriamo streso lygis, ir žmogaus organizmas jaučiasi labiau atsipalaidavęs, pailsėjęs.  Saulės šviesa taip pat gali prisidėti prie depresijos gydymo, stabilizuoja kraujo spaudimą, sumažina riziką susirgti diabetu,  taip pat saulės spinduliai gali panaikinti tam tikrus odos ligų simptomus, kaip žvynelinė, ar aknė.

Žinoma, per ilgas kaitinimasis saulėje nėra naudingas dėl galimo organizmo perkaitimo gavus šilumos smūgį. Ultravioletiniai spinduliai taip pat gali prisidėti prie odos vėžio išsivystymo, bei odos senėjimo procesų pagreitėjimo. Visur reikalingas saikas, tad mėgautis saulės voniomis taip pat būtina su saiku. Pasidžiaugti saule norisi visiems, tad įsigijus paplūdimio gultus, specialius deginimosi kilimėlius su gaubtais nuo saulės, pasirūpinus apsauginiu kremu nuo saulės, galima drąsiai keliauti mėgautis vasara.


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras