Naudokitės šiltnamio privalumais


Naudokitės šiltnamio privalumais

Šiltnamiai suteikia galimybę auginti daržoves, vaisius, gėles ilgesnį laiko etapą. Šiltnamiuose pradėti želdinti augalus galima nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, palyginus su tuo, kad lauko sąlygomis sodininkystė visiškai priklausoma nuo oro sąlygų. Šiltnamiuose išlaikoma stabilesnė temperatūra, kurią sulaiko specialios šiltnamio dangos. Tad, kad ir kokia temperatūra butų lauke, šiltnamyje visada bus šilčiau.

Brangstant maisto produktams, tarp kurių yra ir vaisiai, daržovės, vis dažniau žmonės, turintys galimybė patys auginti, dalį vaisių, daržovių augina patys. Turėdami ne tik sodą, bet ir šiltnamį jūs galite patys kontroliuoti, kokių vaisių, daržovių norite, bei auginti juos jums priimtinomis sąlygomis.

Šiltnamis suteikia galimybę augalams išgyventi įvairius oro sąlygų pasikeitimus. Vasarinės liūtys, krušos, stiprūs vėjai visiškai neturės įtakos šiltnamyje augančios daržovėms, gėlėms, žalumynams tol, kol šiltnamis stovės. Galiausiai augalų želdinimas vis mažiau priklausys nuo oro sąlygų, todėl darbus šiltnamyje galėsite planuoti savo nuožiūra. Šiltnamiai taip pat augalus apsaugo nuo vabzdžių kenkėjų, bei gyvūnų.

Augalams svarbiausia šiluma ir drėgmė. Aplinka šiltnamyje yra drėgnesnė ir oro temperatūra aukštesnė, todėl jų augimo procesas pagreitėja, jie auga vešlesni, gražesnės išvaizdos bei anksčiau subrandina vaisius palyginus su tokiais pat augalais, kurie auga lauke.

Auginamų vaisių, daržovių, žalumynų, gėlių kultūros stipriai priklauso nuo aplinkos, kurioje gyvename, klimato. Yra nemažai augalų, kurių negalime auginti dėl trumpo šiltojo sezono, tačiau šiltnamiai šį laikotarpį gali prailginti. Šiltnamiuose gali augti ir lauko, ir kambario augalai; tame pačiame šiltnamyje galite auginti skirtingas daržoves, vaisius, žalumynus ar gėles.

Anksčiau, užsigeidę šiltnamio, žmonės jį turėjo pasistatyti, sukonstruoti patys. Dabar ši situacija tampa daug paprastesnė, nes rinkoje netrūksta jau pagamintų, lengvai sumontuojamų, funkcionalių šiltnamių. Jie parduodami su visomis reikiamomis dalimis, todėl dėl papildomų varžtelių, strypų ar šiltnamio dangos nereikės rūpintis. Šie sukonstruojami šiltnamiai pritaikyti oro sąlygų pokyčiams, pralaidūs saulės spinduliams. Jie taip pat gali būti įvairaus dizaino bei kelių skirtingų spalvų, todėl puikiai prisiderins bei neišsiskirs iš bendro sodo dizaino.

Tad perkelkite augalininkystę į kitą, aukštesnį lygį, ir džiaukitės savo paties užaugintomis gėrybėmis.

Rekomenduojami produktai


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras