Plaukimo nauda mažiesiems


Plaukimo nauda mažiesiems

Bet kurio amžiaus vaikams rekomenduojamas fizinis aktyvumas. Tėvai dažnai yra pasiryžę vesti savo atžalas į įvairiausius sporto, šokių būrelius tam, kad užtikrinti jų gerą fizinę formą. Viena iš sporto sričių, kuri naudinga ne tik suaugusiems, bet ir vaikams yra plaukimas.

Specialistų rekuomenduojama vaikus mokyti plaukti kuo ankstesniame amžiuje. Plaukimas suteikia daug naudos vaiko organizmui. Tai yra pilna kūno mankšta, kuri nesuteikia jokios apkrovos sąnariams, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, didina raumenų  jėgą, ištvermę. Šiuos privalumus plaukiojant patiria ir vaikai, ir suaugę.

Vaikams patartina išmokti plaukti vien dėl jų pačių saugumo. Kasmet nemažai vaikų patiria įvairių sveikatos sužalojimų ar miršta vien dėl to, jog įkritę į vandens telkinį nemoka plaukti. Tad plaukimo įgūdžiai vaikams tikrai svarbu, ypač tiems, kurie gyvena prie vandens telkinių.

Yra nemažai pagalbinių priemonių, kurios padės vaikams susidraugauti su vandeniu ir išmokti plaukti. Įvairios pripučiamos vandens padangos padės vaikui išmokti plaukti ir puikiai praleisti laiką. Nesvarbu, ar  vaikas tik mokosi plūduriuoti, plaukti, ar jau mokosi specifinių plaukimo technikų, jis gaus puikią treniruotę savo kūnui. Plaukimas didina organizmo ištvermę ir raumenų masę, padeda kūnui suvokti ir ugdyti pusiausvyros jausmą. Plaukiant dingsta įtampa nuo visų sąnarių.

Plaukimas taip pat puiki prevencija vaikui norint išvengti galimo nutukimo. Pagal statistiką šiais laikais vaikai labiau linkę į nutukimą, nei prieš 20 metų, dėl gausiai vartojamo nesveiko, nesubalansuoto greito maisto.

Plaukimas ir laiko leidimas vandenyje vaikams yra ir tam tikra žaidimo forma. Rinkoje tikrai yra nemažai pripučiamų vandens žaislų, vandens šautuvų, su kuriais vaikai gali žaisti drauge. Jie yra spalvoti, įvairiausių formų, todėl traukia vaikų akį ir žadina vaizduotę. Su vandens žaislais vaikai gali žaisti ne tik baiseinuose. Atėjus vasaros karščiams jie gali tapti puikiu žaidimų įrankiu ir upėse, ežeruose, tvenkiniuose, lauko baseinuose.

Žaidimai vandenyje suteikia daug džiaugsmo ir patiems mažiausiems. Vaikui išmokus plaukti, atsiveria daugiau sporto ir laisvalaikio galimybių, bei tuo metu jis gali jaustis saugesnis vandenyje. Vandens ir plaukimo teikiama nauda bendra visiems - ir vaikams, ir suaugusiems; tad suteikiate progą vaikams džiaugtis vandens purslais, bei patys prisidėkite prie jų linksmybių.


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras