Saugokime savo pėdas


Saugokime savo pėdas


Mes, žmonės, esame unikalūs ir skiriamės nuo kitų gyvybės formų. Didžiausias skirtumas – gebėjimas mąstyti. Taip pat skiriamės tuo, kad turėdami keturias galūnes evoliucijos eigoje išmokome vaikščioti ant dviejų galinių galūnių. Gyvenant stačiomis gan nemažas krūvis tenka mūsų pėdoms. Nuo nuolatinio krūvio mūsų pėdos gali tapti skausmingos, padidėjusio jautrumo. Pėdų skausmai yra gan dažna problema fizioterapijoje. Yra kelios strategijos ir savigalbos būdai, kurie gali padėti žmonėms, kenčiantiems nuo nuolatinio pėdų nuovargio.


Kodėl taip svarbu gera pėdų būklė? Pėda, lyginant su kitomis kūno dalimis yra gan maža, tačiau joje yra 26 kaulai, 33 sąnariai, 107 raiščiai, 19 raumenų ir sausgyslių. Pėda yra tas
organas, kuris pirmiausiai susiduria su žemės paviršiumi ir sugeria visą krūvį, kurį suteikia kūnas. Jis taip pat turi suteikti atramą kelių, klubų sąnariams, stuburui. Jei šie aspektai tvarkingai neatliekami, tada aišku, kodėl gali skaudėti pėdas.


Yra keli būdai, kurie galbūt sumažins skausmą jūsų pėdose. Pirmiausia reikia pradėti galvoti apie svarbiausią aspektą – patogią avalynę. Dėl pėdų skausmų ir nuovargio gali būti kalta tiesiog sena, nepatogi, jums netinkama avalynė. Einant laikui vidpadžiai nusidėvi, todėl būtina nepamiršti apie avalynės pakeitimą. Moterims rekomenduojama nepiktnaudžiauti savo pėdų būkle nuolat nešiojant aukštakulnius. Kasdienybėje patartina nešioti paprastus patogius batelius be kulno, nes nuolatinis vaikščiojimas su aukštakulniais gali iškreipti jūsų kūno svorio centrą, deformuoti pėdų paviršių.


Pėdas gali skaudėti ir dėl pėdų silpnumo, kuris gali išsivystyti ir nuo nepakankamo judėjimo, silpnų kelių, klubų sąnarių. Tad norint sustiprinti pėdas, būtina mankštinti beveik visą apatinę kūno dalį. Naudinga atlikti ir pusiausvyros pratimus, kurie taip pat stiprina pėdas ir laikyseną.


Jei turite galimybę, kuo dažniau pasidžiaukite pėdų masažu. Tai gali būti ir rankomis atliekamas masažas, ir pėdų paviršiaus stimuliavimas kitais nelygiais paviršiais. Bet koks pėdų stimuliavimas atpalaiduos jas, nuims nuovargį, sumažins raumenų įsitempimą, skausmą, suaktyvins kraujotaką jose.


Toks paprastas daiktas kaip silikoniniai avalynės įdėklai taip pat gali išsaugoti jūsų gyvenimo kokybę. Pagrindiniai privalumai, kurios suteikia silikoniniai, geliniai įdėklai – krūvio sušvelninimas ir parama. Įdėklai atlieka tarpininko vaidmenį, ir prisitaiko tarp jūsų pėdos ir batų pado paviršių. Šie įdėklai suteikia minkšto paviršiaus pojūtį, nuima įtampą ir sušvelnina krūvį, kuris tenka pėdoms. Geliniai padukai ypač naudingi nešiojant aukštakulnius, nes prilaiko pėdų stabilumą.

 

Rekomenduojami produktai


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras