Šventiškos ir skanios Kalėdos


Šventiškos ir skanios Kalėdos


Kai namai tampa papuošti Kalėdoms ir jau supirktos dovanos artimiesiems, laukia dar viena svarbi užduotis – pasiruošti papuošimus ir maistą šventiniam stalui. Mažiausiai ko norime – tai Kalėdų rytą praleisti ruošiant papuošimus, plušant virtuvėje prie puodų, panikuojant dėl laiko stokos. Kalėdų rytas skirtas jaukiai praleisti su artimaisiais, pakuoti dovanas, mėgautis vienas kito draugija, vaikų šurmuliu ir vyno taure. Tad kaip neužkrauti savęs šventinio stalo paruošimo problemomis?


Svarbiausias aspektas ruošiantis šventiniams pietums – planavimas. Ant Kalėdų stalo svarbu ne tik maistas, bet ir nekasdieniški indai, dekoracijos. Papuošimams išsirinkite 2-3 dominuojančias spalvas, svarbiausią akcentą dėkite į stalo centrą. Tai gali būti žalumynų vainikas, gėlių vaza, puošni žvakidė ir pan. Stalą galite padengti vienspalve staltiese, o prie kiekvieno žmogaus padėti ryškios spalvos vienspalves servetėles. Norint suteikti jaukumo ant stalo galite padėti žvakes. Šventiniams pietums naudokite puošnius suderintus indus, nekasdienius stalo servizus, kuriais galite pasirūpinti iš anksto, užsisakius iš internetinių parduotuvių. Svarbiausia, kad šias dekoracijas galite paruošti net likus savaitėms iki Kalėdų, tad Kalėdų rytą tikrai neteks jaudintis dėl stalo papuošimų.


Organizavimas pats svarbiausias! Dauguma produktų galima įsigyti kelias dienas ar net savaites prieš šventes. Negendančius produktus įsigykite anksčiau, o visą šventinį asortimentą patartina įsigyti iki gruodžio 22 dienos, taip išvengsite spūsčių parduotuvėse.


Iš anksto susiplanuokite šventinių pietų meniu. Apskaičiavę žmonių skaičių nustatykite ir maisto produktų kiekį. Žinodami, kokius patiekalus pateiksite, išvengsite nereikalingų pirkinių ir galėsite kai ką pasiruošti iš anksto. Suskirstykite pirkinių sąrašą į tai, ką galite nupirkti anksčiau, o ką prieš pat šventes. Kai kuriuos patiekalus galite paruošti kelias dienas ar dieną prieš Kalėdų rytą.


Planuodami patiekalus pasirūpinkite ir pagalbinėmis priemonėmis, kurios palengvins ir pagreitins maisto gaminimo procesą. Iš anksto ir prekybos centruose, ir internetinėse parduotuvėse galite rasti daug pagalbinių maisto ruošimo priemonių. Tai gali būti pjaustyklė salotoms gaminti, silikoninės formelės kepiniams, daržovių ir vaisių pjaustyklės, mėsos muštukai, konditeriniai štampukai, daugiafunkcinės virtuvės žirklės, prieskonių grūstuvė, daugiafunkciniai blenderiai, kepimo formos, popierius ir t.t.

Rekomenduojami produktai


Komentarai (0)

Būk pirmas ir palik atsiliepimą apie straipsnį!

Naujas komentaras